Kirju koera pallikesed

Kirju koera pallikesed

Appi, seal nad jälle on, mardi- ja kadrisandid, aga viimane kodus leiduv komm kadus vaid mõni hetk tagasi suhu! Tuttav olukord? Minul on seda juhtunud KORDUVALT. Küll ma olen siis otsinud välja datleid ja pähkleid ja... isegi paar tordilõiku olen üllatuskülalistele kaasa pakkinud. Aga oleks ju ilus võtta sandilised vastu uhkelt, just nagu “oleme teid juba kaua oodanud”! Pealegi on lastega koos tehtud magusad pallikesed hea võimalus valmistada oma võsukesi ette rahvuspühaks, avada selle tausta ja kasvatada külalislahkust.

Mõtlesin, et mis on see Eesti laste lemmikmaius, mis maitseks tõesti igale sandilisele? Vastuseks kõlab kooris: kirju koer! Aga niisama lõike oleks igav kaasa anda. Niisiis rullime selle kultusmaiuse seekord pallikesteks. Kes tahab, teeb neist pulgakoogid, kes soovib, pakib kingikotikestesse. Jääke on muidugi ka endal mõnus süüa, kuulikeste kaupa külmikust võtta.

Eks teadsin loomulikult ka varem, et marmelaad pole tänapäeval kõikse süütum toode, aga kui ma nüüd marmelaadipaki kätte võtsin ja sealt lisaks pikale e-ainete listile ka hoiatust lugesin, et lapsi võivad tabada nende söömise järel keskendumishäired ja hüperaktiivsus, siis... võtsin esialgu plaanis olnud kahe paki asemel ühe. Päris ostmata ei jätnud, sest ei kujutanud kirjut koera ilma marmelaadita ette. Teise paki asendasin pohladega – hea mõte, sest maitses tõeliselt hea. (Tegelikult võib vetikatest saadavast agar-agarist ise lihtsasti marmelaadi teha, see on nüüd mul kavas).

Selle kirju koera baasretsepti võtsin raamatust “Metsaköök” – üks imeline looduses söömise ja kokkamise kogumik, mille koos Hele-Mai Alamaaga novembri lõpus ilmutame! 

 

Tervele seltskonnale
  • 2 pakki poeküpsiseid
  • 1 pakk haput marmelaadi
  • suur peotäis pohli
  • suur peotäis Kreeka pähkleid
  • 3 sl magustamata kakaopulbrit
  • 1 pakk võid
  • 3 sl piima

Kaunistuseks:
  • peotäis kookoshelbeid
  • 3 sl kakaopulbrit
 
Purusta küpsised, haki marmelaad ja pähklid ning vala suurde kaussi.
 

Sega koos pohlade ja kakaopulbriga läbi.
 

Sulata või ja keera kõik segamini, koos piimaga, muidu kipub jääma liiga kuiv ega seisa hästi koos.
 

Pane segu osade kaupa kannmikserisse ja peenesta osaliselt läbi – et segu muutuks rullitavaks, aga ei kaotaks mõnusat tükilisust päris ära.
 

Heida kannmikserist läbi käinud mass uuesti suurde kaussi. Rulli peo vahel pallikesed.
 

Veereta pallid kookoshelvestest ja kakaopulbrist läbi. (Kui tahad, tee neist pulgakoogid ehk torka iga pallikese sisse pulk ja pista see omakorda suhkruga täidetud nõusse, kus pulgakoogid püsti ja kenad püsivad.) Pane pallikesed vähemalt paariks tunniks külmikusse tahenema.
 
 
Valmis! Martidele-kadridele kinkimiseks võid pallid pakkida ühe- või mitmekaupa näiteks küpsetuspaberi sisse. Krousi paber kokku ja seo ilusa paelaga kinni.
 
if YOU can dream it you CAN do it!